Гурманска супа од домати

Print
soup-temp

Гурманска супа од домати

Гурманската супа од домати е солена и хранлива инстант ужина со медитерански билки за одличен вкус. Со околу 104 калории во една порција, оваа супа е одлична ужина, а нема да чувствувате вина кога ќе ја јадете.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Една порција има 104 калории, идеална за контролирање на калорискиот внес
  • Богата со протеин (7 гр.) ќе ви помогне да изградите чиста мускулна маса
  • Богата со растителни влакна (4 гр.) ќе ви помогне да ги внесете потребните количини
  • Идеална како дел од вашиот план за 5 мали здрави оброци на ден
  • За 8 пати повеќе протеин споредено со обичните супи од домати*

*Состав на храната; Агенција за стандарди за храна и Институт за истражување за храната во Обединетото Кралство, 2006 г.

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Гурманската супа е одлична алтернатива за солена ужина. Може да ја јадете и топла и ладна, како предјадење, па дури и кога имате напади на глад доцна во ноќта. Бидете здрави и јадете вкусна храна без да ви се таложат калории.

УПОТРЕБА

Измешајте 2½ лажици (32 гр.) со 200 мл. топла или ладна вода. Кога ја користите Herbalife лажицата, ставете 2 големи и 2 мали рамни мерици. 

 Нарачајте од Herbalife Член 

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 21.01.2018 04:05:11 | NAMP2HLASPX03