Rebuild Strength

Print
Rebuild Strength

Високопротеински напиток за регенерација што се користи по вежби за сила.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

 

  • Се користи по анаеробни вежби
  • Содржи 25 гр. протеин што помага за зголемување и одржување на мускулната маса и обезбедува протеин за уморните мускули
  • Железото помага за нормален метаболизам од кој се добива енергија, за создавање црвени крвни зрнца и за транспорт на кислород во телото
  • Без вештачки бои, ароми или засладувачи
  • Казеинот и протеинот од сурутка се висококвалитетни млечни протеини кои се познати по нивниот одличен состав на аминокиселини.

 

КОМУ МОЖЕ ДА МУ КОРИСТИ REBUILD STRENGTH?

  • На секој што прави вежби со кревање тежина
  • На кросфит спортист по тренинг
  • На фудбалер што сака да изгради чиста мускулна маса
  • На секој што треба да внесува храна богата со протеини

 

УПОТРЕБА

Измешајте 5 рамни лажици (50 гр.) со 250 мл. вода. Протресете енергично. Да се испие 30 минути по анаеробната активност. Производот треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.SKU #1437

 Нарачајте си од Член на Herbalife 

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 19.09.2019 02:44:35 | NAMP2HLASPX04