Освежителен тоник од билки

SKIN-Energising-Herbal-Toner_250px
Тоник за лице без алкохол, со алоја вера и мирис на мандарина, кој ја хидрира кожата и ја освежува уморната кожа.
  • Ако се користи и наутро и навечер, кожата ја подготвува подобро да го прими серумот,
  • дневниот или ноќниот хидрантен крем, за да се постигнат оптимални резултати.
  • Нежно ја кондиционира кожата.
  • Кожата ќе ви биде свежа и чиста без да имате чувство на сувост или боцкање.
  • Одговара на сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестиран.
Ексклузивно формулиран со: витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, калиумов алуминиум сулфат.

Спреј од 50 мл.
#0767


  Нарачајте од Herbalife Член 

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 16.11.2018 23:05:23 | NAMP2HLASPX01