Смирувачко млеко за чистење од алоја

SKIN-Soothing-Aloe-Cleanser_250px
Освежувачко, нежно млеко за чистење збогатено со алоја вера што нежно ја чисти вашата кожа и ја прави убава и мека.
  • Млеко за чистење базирано на алоја вера со свеж и нежен мирис. Совршено за нормална до сува кожа.
  • Свиленкаста, нежна пена што го отстранува вишокот маснотии, нечистотија и лесна шминка од кожата без да предизвика иритација.
  • Алоја вера ја омекнува и ја навлажнува кожата.
  • Без додадени парабени. Без сулфати. Дерматолошки тестирано.
Ексклузивно формулирано со:
витамин Б3, антиоксидансните витамини Ц , Е и алоја вера и состојки за чистење извлечени од кокос.

Сува до нормална кожа
Туба од 150 мл.
#0765

 Нарачајте од Herbalife Член 

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 21.07.2019 22:57:18 | NAMP2HLASPX04