Beta heart®

Print
Beta heart®

Beta heart®  е хранлив производ во прав со вкус на ванила што ја содржи клучната состојка бета-глукан од овес на OatWell™. Овесните бета-глукани докажано го намалуваат холестеролот во крвта. Високиот холестерол е ризик-фактор за коронарни срцеви заболувања. Бета-глуканите помагаат во одржувањето на нормално ниво холестерол во крвта.*

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

1 мерица  Beta heart® обезбедува:

- 1,5 гр. бета-глукани од овес
- Богат со растителни влакна (3 гр.)
- Извор на протеини
- 25 калории
- Не содржи шеќер

Корисниот ефект се добива со дневен внес на 3 гр. бета-глукани од овес.

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?
Без оглед на возраста, начинот на живот може да има голема улога во зголемувањето на холестеролот. Затоа, почнете да внимавате на здравјето со 3 едноставни чекори.

УПОТРЕБА

Додајте 1 или 2 мерици од Beta heart® во чаша вода или овошен сок или измешајте го со вашиот омилен Формула 1 шејк за да направите хранлив и здрав појадок, ручек или вечера.

 

  Нарачајте од Herbalife Член 

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 19.09.2019 10:30:39 | NAMP2HLASPX04