Протеински напиток

Print
Протеински напиток

Протеински напиток

Совршен начин да го зголемите протеинскиот внес. Овој повеќенаменски производ може да се користи на два вкусни начина. Подгответе го како вкусна високопротеинска ужина со контролиран број калории или додајте го вашиот омилен Формула 1 шејк* за да добиете фин, кремаст напиток.  

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • 15 гр. висококвалитетен протеин
  • 7 гр. јаглехидрати
  • 20 витамини и минерали
  • Може да се приготвува со вода
  • Фантастичен вкус на ванила

 

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ? 

Протеинскиот напиток е одличен начин да го задоволите препорачаниот дневен протеински внес. Протеинот е основен составен дел на животот. Тој е важен за правилно функционирање на клетките и за раст и регенерација на ткивата. Телото не може да го складира протеинот; ниту пак може внатрешно да го произведе, и затоа е многу важно секој ден да внесуваме доволна количина протеин. 

УПОТРЕБА

  • Ако го користите како ужина, додајте 2 лажици (28 гр.) од напитокот во 250 мл. ладна вода.
  • Ако го приготвувате со вашиот омилен шејк, едноставно измешајте една лажица (14 гр.) од напитокот со 2 мерици Формула 1 шејк и 250 мл. ладна вода.

 

*Протеинскиот напиток не е заменски оброк кога ќе се приготви со Формула 1 шејк според упатствата.

 Order from a distributor 

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 16.11.2018 23:02:11 | NAMP2HLASPX01