Инстант енергетски напиток

Print
Instant Herbal Beverage

Нискокалоричен освежителен напиток со зелен и црн чај.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Нискокалоричен, околу 6 калории во една чаша.
  • Една шолја од инстант енергетскиот чај содржи 85 мг. кофеин за поголема ментална будност и подобра концентрација.
  • Нашиот зелен чај се екстрахира во вода за да се добие комплетниот спектар соединенија што се наоѓаат во него.
  • Со оригинален вкус, вкус на лимон, на малина и на праска.
  • Се пие топол или ладен според расположението.

 

 

Овој уникатен спој на оранжов пеко – традиционален црн чај и зелен чај со екстракти од цвет на малва, цвет на хибискус и семе од кардамон, ќе ве живне и ќе ве освежи.

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Кога водите брз или активен начин на живот, дали сте често без енергија и се мачите да се сконцентрирате? Со 6 калории во една порција, Инстант енергетскиот чај е освежителен напиток што се пие и топол и ладен, и претставува одличен начин да го достигнете препорачаниот дневен внес на течности.

УПОТРЕБА

Измешајте ½ лажиче (околу 1,7 гр.) во 250 мл. топла или ладна вода. Инстант енергетскиот чај е освежителен чај што може да го пиете и посебно и со оброк, а една порција има околу 6,2 калории.

#0105 – Оригинален вкус – 50 гр.
#0106 - Оригинален вкус – 100 гр.
#0255 - Лимон – 50 гр.
#0256 - Малина – 50 гр.
#0257 - Праска – 50 гр.

 

 Нарачајте од Herbalife Член 

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 17.02.2019 08:16:37 | NAMP2HLASPX01